Sevdiğiniz biri için yardım alma

Sevdiğiniz biri için yardım alma

Yakınınızın, işitme yolculuğunda ilk adımını atmasına yardımcı olun.

Bu sayfada bulabilecekleriniz

  • Sevdiğiniz bir kişiyi desteklemenizin yolu.
  • Başka kişilerin sevdikleri bir kişinin işitme kaybı ile başa çıkma biçimleri.
  • Bundan sonra yapabilecekleriniz.

Sevilen bir kişiye yardımcı olmanın ilk adımı

İşitme kaybı olan kişiler çoğu zaman kendilerini yalnız hissettiklerini söylerler. Bu zordur, ancak onların yakınları için de zordur. İster karınız, kocanız, anne veya babanız ya da arkadaşınız olsun, değer verdiğiniz bir kişinin kendini dış dünyaya kapamasını izlemek acı vericidir.

Ancak bu şekilde olmak zorunda değil.

Onunla işitme kaybı hakkında konuşmayı deneyin. İşitme cihazlarının artık faydalı olmadığı durumlarda da, işitmeyi iyileştirmeye yönelik seçenekler mevcuttur. 

Araştırmalar işitme kaybı ve yalnızlık arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir.1,2 Bu nedenle, sizde veya bir yakınınızda işitme kaybı olduğunu düşünüyorsanız mümkün olduğunca kısa sürede harekete geçmek önem taşır. Belirtileri göz ardı etmek, işitme yetisinden daha fazlasını olumsuz etkileyebilir.

“Tom Kanso® [Ses İşlemcisi]’ni aldığından bu yana çok iyi gidiyor. İnanılmaz. Sanki geri döndü. Tekrar bildiğim kocam oldu. Benim de üzerimden büyük bir yük kalktı. Artık normal şekilde telefonda konuşabiliyor!”*

– Brenda, Cochlear™ Nucleus® Ses İşlemcisi kullanıcısı Tom’un eşi

Sıradaki adımı atmak

Bir işitme sağlığı uzmanı yakınınız ile konuşarak, onun işitme duyusunu test edebilir ve ihtiyaçları için doğru çözümleri bulmasına yardımcı olabilir.

Related Posts

keyboard_arrow_up